Zmluva platí, štát neplatí(3). Šachová partia . Malý chlapec vs. Marioneta.

Autor: Peter Duchovny | 1.12.2014 o 22:13 | (upravené 1.12.2014 o 23:10) Karma článku: 6,02 | Prečítané:  1036x

Vyčítal som z wikipedie Marioneta  je bábka ovládaná zhora tenkými nitkami. Bábkar, ktorý ovládá marionetu, se nazývá manipulátor. Manipulátori su buď skrytí, alebo odhalení publiku.

Nemám rád hazardné hry, nehrávam ich, lebo nemusím. Nerád vsádzam, keď neviem ako to dopadne. Som jednoducho klasický býk. Pevne nohami na zemi. 

Vyhýbam sa konfliktom, lebo ma to mentálne vyčerpáva a hlavne si myslím, že moja sila je v tom koľko mám priateľov a nechcem byť zraniteľný množstvom nepriateľov. Z času na čas sa človek dostane do situácie, keď nemá na výber a musí čeliť konfliktom, musí bojovať.

A tá situácia si ma práve našla. GKU začalo neférovú, zákernu vojnu a keďže sa s tým musím vysporiadať, v svojej hlave som si to premenoval na "šachová partia", lebo so šachom nemám problém.

 Šach je kráľovská hra a mňa upokojuje, že sa nehrá silou, ale rozumom. Takže pán Celler viem, že si myslíte, že ste pripravený, lebo pred skoro dvomi rokmi ste postavil figurky na šachovnicu a kým  som sa stihol spamatať, spravil ste mi za chrbtom 4 ťahy. Je to síce zbabelé a podlé, ale nemam na výber a musím Vašu výzvu prijať. Súperov si človek nevyberá. Mate dvojročný náskok, ale vedzte, že šachové partie sa vedia otočit v zlomku sekundy a 4 ťahy nemusia stačiť.

Tak si povedzme o čo hráme. Ja o život, česť a budúcnosť rodiny. Vy o vyhadzov z roboty, tresnoprávnu zodpovednosť? Alebo o peniaze? O slávu? O hoci čo, len nie o pravdu, ale nebudem špekulovať, nechám to už na Vás! 

Mali by sme si dať nejaké "umelecké" prezývky, lebo DUCHOVNÝ vs. CELLER, znie dosť sucho. Navrhujem: Niekde ste sa vyjadril, že som slabučký a na Vás som ešte nedorástol. Ako poviete, dám si meno MALÝ CHLAPEC. Vy ste vo svojom úrade podľa mňa nesvojprávny, tak vas nazvem MARIONETA. Súhlasite? Nemusíte, píšem to ja! Lenže marioneta sa nemože sama hýbať, tak Vám dovolim manipulátora, pani Frindrichovú. Suhlasite? Nemusite, Váš názor ma v podstate už dávno nezaujíma.

Tak začíname: Na začiatku ste ma sproste očiernil pred novinármi klamstvami a polopravdami, tak si vezmem čierne figúrky! Vy ste podľa mňa ten úžasný a cnostný, tak si zoberte biele. Keďže ste už prvé ťahy spravil kým som sa spamatal, nemôže to už byť inak, lebo biele figúrky začínajú. Podľa mňa Vám aj pasujú k pleti, ste taky pobledlý (vystresovaný?). Alebo si dajte na net iné fotky, lebo na živo som Vás nevidel.

Predstavenie súperov:

Peter Duchovný: MALÝ CHLAPEC, čierne figúrky

Ing. Juraj Celler: MARIONETA, biele figúrky, manipulátor Maria Frindrichová

Východiskový stav:

MARIONETA vs. MALÝ CHLAPEC, 4 : 0

Škoda, že nemám tu moc, aby som túto šachovú partiu púšťal a aktualizoval dole na lište v TA3.

Keď ste sa aj s pani manipulátorkou niekedy pred 2 rokmi rozhodli, že vyfabulujete súdny spor, bez toho aby ste sa aspoň pokúsili o nejakú dohodu a na miesto toho ste sa radšej rozhodli, že nebudete platiť nájom a zatlačíte ma do kúta, alebo dokonca ma zlikvidujete, myslíte že to bolo správne rozhodnutie. Nectíte zmluvy, nectíte zákon a ani po prehratých súdnych sporoch, ste sa nerozhodli zmeniť Vaše rozhodnutie? Na počudovanie, keď aj súd nechápavo krútil hlavou, čo Vás k tomu vedie, keď neplatíte nájom!  Je to ale Vaše rozhodnutie a musíte si zaň niesť zodpovednosť. Pán Celler, ale ja som ešte tu, žijem a dýcham!

Dňa 30.10.2014 som požiadal súd o poverenie súdneho úradnika na vykonanie "ZÁLOŽNÉHO PRÁVA" voči GKU. A skúste hádať, čo sa stalo? Nie, nezamietol mi to súd, on mi vydal uznesenie na základe ktorého može exekútor vykonať ZÁLOŽNÉ PRÁVO voči GKU. Ste prekvapený? Preglgnite!  Týmto uznesením vlastne dal súd nesúhlas s Vašim konaním a dal mi za pravdu, že v slušnej spoločnosti nie je normálne, aby štát užíval budovu, nemusel platiť nájom a tváril sa, že je všetko v poriadku. Jediné, čo ma mrzí je, že to záložné právo vykonám na majetku štátu a nie na vašich osobných majetkoch. Že sa to nakoniec bude týkať všetkých ľudí na tomto "úžasnom" Slovensku. Vás to asi bolieť nebude (zatiaľ)! A možno sa ľudia začnú pýtať prečo? A dúfam, že sa ľudia budú pýtať prečo musí GKU alebo UGKK vracať 16 mil Eur naspať európskej únii. 

Kým Vám vypoviem zmluvu a podarí sa mi vykonať exekúciu, možno už nebudete riaditeľ a pani Frindrichová predsedníčka, možno prenecháte starosti inému riaditeľovi a pani predsedníčka inej predsedníčke,  ale možno si ľudia budú pamatať vaše mená. Ale možno sa mi to ani nikdy nepodarí, lebo dnes je všetko možné, ale pre dnešok to beriem po dvoch rokoch ako čiastočné víťazstvo.  Takže s Vašim dovolením, by som stav šachovej partie trošku upravil.

MARIONETA VS. MALY CHLAPEC, 4:1

Aby ste vedel, že nie som zákerný ako Vy, uverejním tento článok ešte dnes, aby ste mal do rána o čom rozmýšľať, aby som Vám nevzal tú možnosť zle spať, aby ste mal ešte aspoň malú možnosť zajtra niečo vymyslieť, lebo Vy ste mi túto možnosť nedali.

Odpočítavanie začalo.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?